Plugins - Safe SVG - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Turning this on will allow SVG files larger than 10MB to be uploaded. This can impact performance and is not recommended unless needed.
nl: Door dit aan te zetten kunnen SVG bestanden groter dan 10MB worden geüpload. Dit kan de prestaties beïnvloeden en wordt niet aanbevolen tenzij het nodig is.

en: Allow large SVG files
nl: Grote SVG bestanden toestaan

en: Large Files
nl: Grote bestanden

en: Sorry, you are not allowed to upload SVG files.
nl: Je hebt geen toestemming om bestanden te uploaden.

en: Select which user roles can upload SVG files.
nl: Selecteer welke gebruikersrollen SVG bestanden kunnen uploaden.

en: User Roles
nl: Gebruikersrollen

en: Safe SVG Settings
nl: Veilige SVG instellingen

note: translators: %s: Minimum required PHP version
en: Safe SVG requires PHP version %s or later. Please upgrade PHP or disable the plugin.
nl: Safe SVG vereist PHP versie %s of later. Upgrade PHP of schakel de plugin uit.

[ctx: block description]
en: Display the SVG icon
nl: Het SVG pictogram weergeven

note: Description of the plugin
en: Enable SVG uploads and sanitize them to stop XML/SVG vulnerabilities in your WordPress website
nl: Schakel SVG uploads in en sanitize ze om XML/SVG kwetsbaarheden in je WordPress site te stoppen

en: Large
nl: Groot

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Full Size
nl: Volledige grootte

en: Sorry, this file couldn't be sanitized so for security reasons wasn't uploaded
nl: Dit bestand kon niet worden opgeschoond, dus om veiligheidsredenen is het niet geüpload

note: translators: %1$s is the command that needs to be run.
en: You appear to be running a development version of Safe SVG. Please run %1$s in order for things to work properly.
nl: Je lijkt een ontwikkelingsversie van Safe SVG uit te voeren. Voer %1$s uit om ervoor te zorgen dat de dingen goed werken.
